
Суд виніс вирок у справі про колабораційну діяльність директорки школи з Мелітопольщини
Вільнянський районний суд Запорізької області ухвалив вирок відносно особи, яка в період окупації обійняла посаду директорки школи в Мелітопольському районі та впроваджувала освітні методики держави-агресора.
16 червня 2026 року суддя Вільнянського районного суду Запорізької області завершила судовий розгляд кримінального провадження №314/3346/24. На лаві підсудних перебувала громадянка Н., яку визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).
Судом встановлено, що обвинувачена, працюючи вчителькою в одному із закладів освіти Мелітопольського району, після тимчасової окупації регіону добровільно перейшла на бік ворога. Пішовши на співпрацю з загарбниками, вона зайняла керівну посаду директора місцевої школи.
Перебуваючи на цій посаді, очільниця закладу активно впроваджувала російські стандарти освіти та методики навчання держави-агресора, здійснюючи при цьому пропаганду серед колег та батьків учнів. Окрім цього, з метою придушення проукраїнських настроїв, вона чинила психологічний тиск, залякувала вчителів та батьків, вимагаючи від них лояльності до окупаційного режиму. Свою антиукраїнську позицію вона відкрито транслювала у висловлюваннях, зокрема публічно заявляючи: «Какая вам разница, какую родину учить детей любить?».
За результатами судового розгляду суд визнав громадянку винуватою у скоєнні вказаного кримінального правопорушення та призначив їй покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
Окрім основного покарання, суд призначив додаткове: особу позбавлено права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та закладах освіти всіх форм власності на строк 15 (п’ятнадцять) років.

