flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся другий загальнонаціональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей співпраці

27 червня 2018, 09:54

У Києві відбувся Другий загальнонаціональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: розширення можливостей співпраці», організований представниками судової влади за сприяння Канадського проекту підтримки судової реформи.
Відкрили форум Ігор Бенедисюк, Голова Вищої ради правосуддя, та Олександр Мартиненко, Генеральний директор агентства «Інтерфакс-Україна».

голова

За словами Ігоря Бенедисюка, комунікація для судової влади так само важлива, як і підвищення суддями професійного рівня. «Не буде довіри до судової влади, поки ми не дамо можливість зрозуміти суспільству, що судова влада повернулась обличчям до людей», – зазначив голова ВРП.
Пан Бенедисюк також розповів про Комунікаційну стратегію, яка вже декілька років працює у Вищий раді правосуддя. Було висловлено думку, що журналісти зможуть більше довіряти судовій системі, якщо їм запропонують місця в прес-службах. Щодо журналістів – якими б професіоналами вони не були – тим не менш не є юристами. Саме тому судова влада повинна намагатись доносити до них інформацію максимально чітко та зрозуміло. В цьому напрямку він відзначив роботу суддів- спікерів.
Генеральний директор агентства «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко,підкреслив, що довіра до суду неможлива без прозорості в його діяльності: «Суд – це частина держави, а не як раніше вважали, окремий елемент держави. Відкритість судової влади – це двосторонній рух. Суди та ЗМІ повинні не лише робити кроки назустріч одне одному, а й працювати разом. Для суддів важливо не ображатись на журналістів. Також необхідно полегшити умови журналістів в судах».
Оксана Лисенко, начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП, розповіла про підсумки року роботи журналістів в судах та презентувала Прес-центр судової влади України.
Окрему увагу приділила онлайн-трансляціям судових засідань. «Майбутнє – за трансляціями судових засідань та ініціативи самого суду, звісно там, де немає законодавчих обмежень», – наголосила спікер.
Також пані Лисенко відзначила активну просвітницьку діяльність судів: відкриті лекції, модельні судові засідання, квест для школярів, школу судової журналістики.
В межах доповіді Оксана Лисенко презентувала перший електронний всеукраїнський каталог прямих контактів судів. В ньому є 700 суддів-спікерів: можна знайти будь-який суд, телефони й звернутись за інформацією.

 

Прес-служба суду