flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підсумки проведення анонімного анкетування у Вільнянському районному суді Запорізької області

23 травня 2017, 10:43

      оо 

     В  період з 10 по 19 травня 2017 року в приміщенні Вільнянського районного суду Запорізької області було проведено анонімне опитування громадян - відвідувачів суду щодо оцінки рівня організації роботи суду шляхом анкетування.

       Керівництвом суду було розроблено анкету, що містила в собі питання про роботу структурних підрозділів суду, працівників апарату суду, їх ставлення до громадян, зручність перебування відвідувачів у приміщенні суду, тощо. Також на офіційній веб - сторінці Вільнянського районного суду було розміщено оголошення про заплановане опитування відвідувачів, виготовлено та розмножено анкети для респондентів.

       Під час проведення анкетування, участь у ньому взяло 8 осіб. Відносна більшість (50%) респондентів представляють в суді інтереси інших осіб (є адвокатами, представниками), ще 25 % - особисто себе. Загалом громадяни звертались до суду:  щоб подати документи –  37 %, отримати інформацію по справі – 25%, з інших питань – 38%.

       Аналізуючи відомості, отримані під час проведення опитування, слід зазначити, що відвідувачі загалом «добре» оцінили зручності та комфортність умов перебування у суді:

  • «відмінно» - 50%;
  • «добре» - 37%;
  • «задовільно» - 13%.

 

       Згідно результатів узагальнення даних проведеного опитування, громадяни також добре оцінили відношення працівників апарату суду при спілкуванні по телефону. 75% запевнило, що завжди отримували потрібну інформацію. Але 13,5% зауважило, що під час телефонування, інформація була надана не в повному обсязі.

 

Інформаційний стенд:

 

       Що стосується питання про наповнення інформаційних стендів у Вільнянському районному суді, то 75% відвідувачів, які прийняли участь у анкетуванні, повністю задоволені висвітленням усієї необхідної інформації для громадян, та вважають, що стенди містять всю корисну для них інформацію (зразки документів, порядку сплати судового збору, зрозумілість інформації щодо місця та часу проведення судових засідань тощо).

 

Сторінка Вільнянського районного суду на веб-порталі «Судова влада України»:

 

       За підсумками проведеного анкетування, слід зазначити, що понад 62% відвідувачів суду користуються сайтом Вільнянського районного суду Запорізької області. Та стільки ж відсотків респондентів виразили повне задоволення роботою сайту, його зручністю та доступністю інформації. Але 12% респондентів побажали більш зручне оформлення сайту.

 

Канцелярія суду:

 

       На думку респондентів, організація роботи канцелярії суду заслуговує на оцінку «відмінно» ( так, 100% відвідувачів, які приймали участь в анкетуванні відмітили, що завжди працівники канцелярії суду прислухались до них та допомагали у вирішенні питань).

       Що стосується оцінки працівників канцелярії суду в ставленні до відвідувачів, то 44 % висловили своє цілковите задоволення роботою даного відділу та поставили оцінку «відмінно», 25 % - «добре», 19 % - «задовільно», 12% - не визначились з оцінкою.

       Усі звернення, які були подані до суду розглянуті вчасно, у термін, визначений Законом України «Про звернення громадян». Також слід відмітити, що при зверненні до суду відвідувачі завжди отримували відповіді на всі питання, які порушувались в ньому. 100% респондентів зазначили, що при зверненні до канцелярії суду ними були вчасно отриманні копії судових рішень. 

       75% респондентів запевнили, що жодного разу не стикалися з проявами корупції у Вільнянському районному суді, але 25 % відвідувачів не відповіли на це питання.

 

Архів суду:

 

       За підсумками проведеного опитування 75 % громадянам задоволені співпрацею з працівниками даного відділу, стільки ж відсотків опитуваних зауважили, що всі відповіді та судові рішення були отримані вчасно та в строки, передбачені законом. Також працівники даного відділу завжди прислухалися та допомагали у вирішенні питань.

       65% респондентів вважають, що працівники архіву суду заслуговують на оцінку «відмінно». Разом з тим, усі хто звертався до архівного відділу запевнили, що жодного разу не стикалися з проявами корупції у архівному відділі.

 

Секретарі судового засідання:

 

       Під час опитування відвідувачі суду мали змогу оцінити ефективність організації роботи секретарів судового засідання та рівень виконання ними своїх посадових обов’язків.

Так, при проведенні узагальнення анкетування було встановлено наступні результати:

-   65 % громадян оперативно проінформовані про час та місце розгляду своєї справи;

-  75% опитаних оцінили, як «відмінно» відношення секретарів судового засідання до учасників судового процесу;

-    75% загалом оцінили роботу секретарів судового засідання як «відмінно».

 

Загалом, при проведенні узагальнення анкетування було встановлено наступні результати:

 

-  досить високо відвідувачі оцінили старанність та сумлінність працівників апарату суду, а саме «відмінно» -75%, «добре» - 25%.

-   коректність, ввічливість при спілкуванні працівників апарату суду до відвідувачів та бажання допомогти оцінено, як «відмінно» - 100%

- також 100% опитуваних відмітили, що соціальний статус, вік, стать тощо не впливає на ставлення працівників апарату до громадян;

- 87% опитуваних також зазначили, що при звернення до працівників апарату суду, останні в свою чергу виявили професіоналізм та знання своєї справи.

- 75% громадян, що брали участь в анкетуванні поставили оцінку «відмінну» організації роботи суду.

       Однак, один респондент зазначив, що йому відомо про існування факту корупційних дій та хабарництва зі сторони суддів та працівників апарату суду.

       Підводячи підсумки проведеного анкетування, слід зазначити, що загалом робота суду організована належним чином, відвідувачі суду відзначили ввічливе та уважне ставлення працівників апарату суду до громадян, своєчасне надання відповідей на звернення та високий рівень надання допомоги відвідувачам суду при вирішенні процесуальних питань. Отримані показники є стимулом для подальшого удосконалення діяльності суду, оскільки необхідно завжди прагнути здобувати кращих результатів у роботі, а не залишатися на досягнутому рівні.

 

Ми вдячні всім, хто прийняв участь в опитуванні, результати анкетування будуть враховані у подальшій роботі суду.