Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вільнянський районний суд Запорізької області оголосив вирок громадянці А., мешканці Мелітопольського району, визнавши її винною у колабораційній діяльності, передбаченій ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Суд призначив їй покарання у виді 8 (восьми) років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй майна.
Крім того, на підставі ст.ст. 52 та 55 Кримінального кодексу України, А. позбавлено права обіймати посади в органах державної влади (у тому числі у правоохоронних) та місцевого самоврядування, а також посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в державних та комунальних підприємствах, установах та організаціях, що надають публічні послуги, строком на 15 (п’ятнадцять) років.
Слідством та судом встановлено, що не пізніше ніж в квітні 2022 року, під час тимчасової окупації сільської територіальної громади Мелітопольського району Запорізької області російськими військами, громадянка А., маючи проросійські погляди, добровільно прийняла пропозицію представників окупаційної адміністрації та обійняла посаду так званої «старости села Д., села Г.» у незаконно створеній «ХХХХ сільській адміністрації Мелітопольського району Запорізької області».
На цій посаді колаборантка виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, зокрема займалася загальною організацією роботи окупаційної адміністрації, видавала та затверджувала рішення, владні розпорядження, призначала та звільняла співробітників, розпоряджалася коштами та майном окупаційної адміністрації.
Судовий розгляд у даній справі проводився за відсутності обвинуваченої (in absentia), оскільки А. ухиляється від правосуддя та перебуває на тимчасово окупованій території. Суд вжив усіх необхідних заходів для забезпечення права обвинуваченої на захист, залучивши державного адвоката.
Доказами вини А. стали численні документи, отримані в ході слідства, а також показання свідків, які підтвердили її активну співпрацю з окупаційною владою.
Суд не встановив жодних доказів того, що А. діяла під примусом або її дії були необхідними для усунення небезпеки. Натомість, свідомий і добровільний характер її дій підтверджується їх тривалістю, послідовністю та характером виконуваних функцій.
Вирок може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.