flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Повідомлення про розгляд кримінального провадження за ч. 5 ст. 111-1 КК України відносно громадянки П

17 квітня 2025, 09:59

Вільнянський районний суд Запорізької області  розглянув кримінальне провадження відносно громадянки П., яку було засуджено за ч. 5 ст. 1111 КК України.

Громадянка П. визнана винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 1111 КК України, а саме: передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території України, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, якщо ці дії або бездіяльність призвели до загибелі людей або настання інших тяжких наслідків. Зокрема, встановлено, що представниками збройних формувань рф було створено окупаційну адміністрацію Мелітопольського району, а згодом і окупаційну адміністрацію Приазовської селищної територіальної громади. Громадянка П., добровільно зайняла посаду старости, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.  Вона здійснювала управління життєдіяльністю громади, надавала допомогу представникам держави-агресора, контролювала виконання рішень окупаційних адміністрацій, організовувала пропагандистські заходи, виявляла проукраїнськи налаштованих мешканців, а також організовувала заходи з проведення незаконного референдуму про входження Запорізької області до складу Російської Федерації.

Судовий розгляд у межах даного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченої П. ("in absentia"). Суд, зберігаючи неупередженість, приділив особливу увагу охороні прав та законних інтересів обвинуваченого, забезпечивши повний та неупереджений судовий розгляд з дотриманням належної правової процедури та всіх засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених законом. Суд прискіпливо оцінив кожен поданий доказ обвинувачення, підвищивши поріг вимогливості до доказування.

Згідно з ч. 5 ст. 374 КПК України, суд окремо обґрунтував, чи були здійснені стороною обвинувачення всі можливі передбачені законом заходи щодо дотримання прав підозрюваного чи обвинуваченого на захист та доступ до правосуддя з урахуванням встановлених законом особливостей такого провадження.

Суд призначив громадянці П. покарання у вигляді 8 (восьми) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, пов'язаних з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 15 (п'ятнадцять) років, з конфіскацією усього належного їй на праві приватної власності майна.

Вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.