flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Строки пред’явлення виконавчих документів до органів ДВС

19 лютого 2014, 11:52

1.Строки пред’явлення виконавчих документів до органів ДВС.

Згідно із ст. 22 Закону України “Про виконавче провадження” Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року, N 606-XIV, в редакції, чинній станом на 16.10.2013р., виконавчі документи можуть бути пред’явлені до виконання в такі строки:

1) посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та                     постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, -                     протягом трьох місяців;

2) інші виконавчі документи - протягом року, якщо інше не передбачено законом.

 

2.Строки, зазначені у частині першій цієї статті, встановлюються для:

1) виконання судових рішень - з наступного дня після набрання рішенням законної сили чи закінчення строку, встановленого у разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а в разі якщо судове рішення підлягає негайному виконанню, - з наступного дня після його постановлення;

2) виконання рішень комісій по трудових спорах - з дня видачі посвідчення на примусове виконання рішення;

3) інших виконавчих документів з наступного дня після набрання ними юридичної сили, якщо інше не передбачено законом.

 

3. Рішення про стягнення періодичних платежів (у справах про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я, втратою годувальника тощо) можуть бути пред'явлені для виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.

 

4. Строки пред'явлення виконавчих документів до виконання встановлюються для кожного платежу окремо.

      Відповідно до ст. 23 того ж Закону строки пред’явлення виконавчого документа до виконання перериваються:

        1) пред'явленням виконавчого документа до виконання;

2) частковим виконанням рішення боржником;

3) наданням судом, який видав виконавчий документ, відстрочки або розстрочки виконання рішення.

 2. Після переривання строку пред'явлення виконавчого документа до виконання перебіг строку поновлюється. Час, що минув до переривання строку, до нового строку не зараховується.

 3. У разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв'язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред'явлення виконавчого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв'язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, - з моменту закінчення дії відповідної заборони.

        В той же час, згідно до ст.371 Цивільного Процесуального Кодексу України, із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законами України від 18.09.2012 р. N 5288-VI, від 04.07.2013 р. N 406-VII, Cтягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

      Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який видав виконавчий лист, або до суду за місцем виконання і розглядається в судовому засіданні з повідомленням сторін, які беруть участь у справі. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк.